Microsoft skelbia apie pokyčius programų ir produktų krepšelio kainodaroje, kurie, anot Microsoft, pagerins produktų pirkimo ir pardavimo patirtį bei palengvins sandorių sudarymą.

Visgi, paprastam Microsoft produktų vartotojui žinutė gali pasirodyti ne tokia ir džiugi – Office 2019 kainos kils apie 10% ir bus panaikintos licencijavimo pagal programas, pavyzdžiui, turint Enterprise Agreement, nuolaidos.

Pagal 2018 m. birželio mėn. 25 d. išplatintą pareiškimą Microsoft informuoja apie licencijavimo ir kainų pokyčius, kurie bus pateikti 2018 m. spalio mėn. kartu su nauju kainoraščiu praktiškai naujų produktų išleidimo išvakarėse. Tai reiškia, kad kainos kils daugeliui klientų, pirmiausia tų, kurie yra laikomi mid-market vartotojais.

Programų pasikeitimai
Nuosekli kainodara
Microsoft nustato „vieną, nuoseklią pradinę kainą“ visose programose, suderintą su Web Direct kainomis. Tai reiškia, kad nebelieka automatinės kainų nuolaidos tik dėl to, kad įmonė turi pasirašiusi Enterprise Agreement ir gali įsigyti A lygio licencijas.
Nors pradinė kaina tarp Enterprise Agreement ir Web direct bus vienoda, tačiau kiti Enterprise Agreement privalumai (coverage and platform ir kt.) leis įsigyti licencijas palankesnėmis kainomis.
Kolkas planų keisti klientų, turinčių B-D lygį, licencijavimą ir kainodarą nenumatoma. Pranešime nurodoma, jog didesni klientai su sudėtingesne infrastruktūra kelia sudėtingus reikalavimus, kurie dar negali būti visiškai palaikomi taikant naują licencijavimo politiką.

 

Gilinantis į Open lygio programas - Level C yra panaikinamas. Nuo 2018m. spalio mėnesio lieka tik No Level licencijos.
Šie pakeitimai, kaip nurodoma pranešime, taikomi norint padėti įmonėms įsigyti programinę įrangą pagal jų poreikius, o ne pagal kainodarą. UAB IT paslaugų centras požiūriu viena iš pagrindinių priežasčių šiems pasikeitimams – paskatinti mid-market klientus įsigyti licencijas ne per Enterprise Agreements (EA), bet per CSP programą (Microsoft Cloud Solution Provider Program).

Kainų didėjimas
Po licencijavimo atnaujinimo, A lygio MPSA, Select/SelectPlus ir Enterprise Agreement klientai pastebės kainų kilimą „mažiau nei 4%” (“less than 4%”), taip pat Level C Open License, Open Value ir Open Value Subscription klientai pastebės kainų kilimą „apie 2%” (“around 2%”).

Valstybinio sektoriaus kainodara (Government pricing)
Valstybinio sektoriaus kainodara web direct ir CSP programoms buvo sudėliota dar 2017 metais, o šiais metais Microsoft papildo šią kainodara šiomis programomis:
Enterprise Agreement
MPSASElect/Select Plus
Open License/Open Value/Open Value Subscription
Nuo šiol valstybinio sektoriaus kainodara bus prilyginta žemiausiai verslo klientų licencijų įsigijimo kainai pagal kiekvienos programos įkainius.

Po šio licencijavimo ir kainų politikos atnaujinimo turėtų kilti kainos valstybinio sektoriaus klientams. Kadangi dauguma šio sektoriaus klientų naudojasi D lygiu, galima numatyti, kad Online Services kainos kils 4-6%. Taip pat šie klientai turėtų pajausti ir Online Services kainų šuolį 3-18% Open ir MPSA programose. Programinės įrangos kainos nesikeis EA, Select/Select Plus ir MPSA klientams. Tiesa, valstybinio sektoriaus klientai licencijuoti Open programoje pajaus palaipsnį kainų kilimą užtikrinant lengvesnį perėjimą prie naujo licencijavimo ir paliekant laiko susiplanuoti papildomą finansavimą.
Šie licencijavimo pakeitimai kolkas negalios Academic bei Non-profit klientams.

Kiti pakeitimai
Taip pat bus keičiami kainoraščiai (CPS – Customer Price Sheet), kurie padidins kainų skaidrumą (“pricing transparency”) EA/ EAS klientams.

Produktų pasikeitimai
Office
Office 2019 kainos kilimas – apie 10%. Šis kilimas numatomas Office klientui, Office serverio produktams ir Core/Enterprise CAL licencijų paketams visoms verslo ir akademinėms sutartims (commercial agreements, academic agreements), tačiau neturės įtakos Enrolment for Education Solutions (EES) sutartims.

Taip pat Microsoft paskelbė, kad:
Office 2019 veiks TIK su Windows 10;
Office 2019 diegimas vyks TIK Click2Run (C2R) principu, t.y. programinės įrangos nereikės prieš diegimą pilnai parsisiųsti į kompiuterį. Panašus principas taikomas Stream technologiją naudojantiems portalams, pavyzdžiui, Youtube.
Office 2019 palaikymas mažinamas iš 10 iki 7 metų;
Nuo 2020 metų spalio mėn. TIK vartotojas, turintis Mainstream support, galės naudotis Office 365 paslaugomis.

Windows Server
Windows Server 2019 Standard kaina kils apie 10%, taip pat RDS Device CAL kaina kils net 30%, t.y. kaina tarp User CAL ir Device CAL suvienodės.

Windows 10
Windows 10 produktų pavadinimai šiek tiek keičiasi šalinant User/Device priežodžius (Windows 10 Enterprise E3 per User -> Windows 10 Enterprise E3; Windows 10 Enterprise E3 per Device -> Windows 10 Enterprise);
Tai reiškia, kad Windows 10 Enterprise E5, licencijuojamas per Device (įrenginį), yra nutraukiamas (discontinued).
Windows 10 Enterprise kaina didinama ją sulyginant su Windows 10 Enterprsie E3.

UAB IT paslaugų centras manymu ateities vizija ir licencijavimo pakeitimai on-premises licencijoms vartotojo nenaudai veda tiesiausiu keliu norint kuo daugiau klientų paskatinti naudotis Microsoft debesijos paslaugomis, mokant mėnesinę ar metinę prenumeratą ir licencijuojant kiekvieną vartotoją atskirai. UAB IT paslaugų centras, vykdantis prekyba naudotomis programinės įrangos licencijomis, kainų kelti neplanuoja ir, populiarėjant šiai verslo šakai bei didėjant į antrinę rinką perduodamų licencijų kiekiui, vartotojams kainodarą tik gerins.

Papildomi šaltiniai:
https://www.microsoft.com/en-us/Licensing/campaigns/modern-commerce.aspx
https://blogs.partner.microsoft.com/mpn/announcing-price-adjustments/