Naudojatės Microsoft, Alibaba, Amazon arba Google debesijos paslaugomis? Nuo spalio pasiruoškite mokėti daugiau.

Rugpjūčio pradžioje Microsoft išplatino pranešimą, jog nuo 2019 m. spalio 1 d. keičia licencijavimo sąlygas susijusias su dedikuotomis debesijos paslaugomis. Tiesa, tai paveiks tik Microsoft, Alibaba, Amazon ir Google paslaugų tiekėjus.

Iki šiol klientai galėjo naudoti lokalias (angl. on-premises) programinės įrangos licencijas dedikuotuose serveriuose, kuriuos nuomojasi iš debesijos paslaugų tiekėjų; tačiau dabar Microsoft oficialiai teigia, jog atnaujina lokalių Microsoft licencijų sąlygas jas naudojant kartu su nuomos paslaugomis.

Visos licencijos, įgytos nuo 2019 spalio 1 dienos, kartu neįsigijus SA ir mobilumo teisių (angl. mobility rights), negali būti diegiamos debesijos paslaugų tiekėjų serveriuose, kuriuos siūlo Microsoft, Alibaba, Amazon ir Google.

Azure yra įtrauktas į šių tiekėjų sąrašą, tačiau kai kuriais atvejais Microsoft suteikia savo klientams išskirtines teises serverių naudojimui per konkrečią „Azure Hybrid Benefit“ paslaugą.

Kokie tai pasikeitimai?

 • Microsoft uždraus diegti turimas Perpetual licencijas (angl. Bringing your own licenses, BYOL) tiems produktams, kurie turi licencijos mobilumo paslaugą (angl. Licence mobility), bet buvo įgyti be SA arba SA jau pasibaigęs.
 • Microsoft uždraus licencijų, kurios neturės mobilumo paslaugos, perkėlimą į minėtų tiekėjų serverius. Pavyzdžiui, Windows Server, Windows Desktop operacinės sistemos, Microsoft Office.
 • Microsoft SQL Server ir Windows Server licencijos, neturinčios aktyvaus SA, gali būti priskirtos prie „Azure Hybrid Benefit“ paslaugos naudojantis Azure dedikuotomis paslaugomis.
 • Microsoft uždraus neribotas virtualizacijos teises, kuriomis buvo galima naudotis įsigijus SQL Server Enterprise su aktyviu SA ir Windows Server Datacenter, minėtų tiekėjų serveriuose (Amazon (AWS), Google ir Alibaba).
 • Jeigu norėsite tolimesnių SQL Server 2008 ir 2008 R2 saugumo atnaujinimų naudojantis Alibaba, AWS ir Google paslaugomis, turėsite jas atnaujinti arba turėti aktyvų SA licencijuotuose serveriuose tam, kad galėtumėte įsigyti Extended Security Updates.
 • Šie pakeitimai negalios dedikuotų paslaugų tiekėjams ir SPLA partneriams. Licencijavimo pakeitimai galios tik Microsoft, AWS, Alibaba ir Google debesijos paslaugų tiekėjams.

Keisdami šią licencijavimo politiką Microsoft tikisi padidinti didžiųjų konkurentų paslaugų įkainius, taip priverčiant klientus papildomai investuoti į Microsoft programinę įrangą. Visgi tai gali paskatinti kai kuriuos klientus permąstyti savo galimybes ir rinktis tiekėją ne iš didžiojo ketverto arba migruoti iš debesų į savo lokalią infrastruktūrą. Norime pastebėti, kad nuomojantis dedikuotą serverį iš kitų, šiame straipsnyje neminimų, tiekėjų, savo jau turimas licencijas diegti ir jas naudoti galima, taip pat bus galima diegti produktus įgytus po spalio 1 dienos.

Pastaruoju metu Microsoft branginant savo produktus ir keičiantis licencijavimo politikai, naudotos programinės įrangos įsigijimas tampa vis patrauklesnis. Taip pat, nuo rudens Microsoft įprastai keičia kainodarą, brangina programinę įrangą, tad skirtumas tarp mūsų parduodamos programinės įrangos ir įsigijimo iš Microsoft tik didės.

Šaltinis: https://www.microsoft.com/en-us/licensing/news/updated-licensing-rights-for-dedicated-cloud

 • Kurie produktai yra įtraukti į šį licencijavimo pakeitimą?

  Visi lokalūs (on-premises) produktai, kuriuos galima įsigyti per Microsoft Volume Licensing programą, yra įtraukiami į šį pakeitimą (įsigalioja nuo 2019 m. spalio 1 dienos)

 • Mes naudojamės vieno iš įvardintų tiekėjų paslaugomis ir norime licencijuoti papildomą kiekį Microsoft programinės įrangos dar prieš nurodytą terminą. Ar galėsime tai padaryti?

  Pakeitimai negalioja licencijoms, kurios yra (bus) įgytos iki Spalio 1 d.

 • Ar šie pakeitimai galioja tik naujoms licencijoms, ar ir jau įgytoms be SA?

  Šie pakeitimai galioja tik naujoms licencijoms, kurios yra įgytos po spalio 1 d. Visos teisės, kurias šiandien turite, galioja ir galios ateityje toms licencijoms, kurias įsigysite iki spalio 1d.

  Jeigu norėsite atnaujinti programinę įrangą į naują versiją po spalio 1d. arba įsigyti papildomą programinę įrangą – tokiu atveju turėsite vadovautis naujais pakeitimais.