2020 m. sausio 14 d. baigsis MS Windows Server 2008 ir 2008 R2 palaikymas, tuo tarpu SQL Server 2008 ir 2008 R2 palaikymas baigiasi vos už mėnesio – 2019 m. liepos 9 d. Įmonės turėtų pradėti planuoti, kaip kuo greičiau atsinaujinti duomenų bazę ir operacinę sistemą norint užtikrinti duomenų saugumą.

Sistemų, kurių palaikymas baigėsi, turėjimas gali sukelti didelę riziką verslui dėl keleto priežasčių: 1) MS nebeteikia pagalbos sprendžiant problemines situacijas; 2) tampa vis sunkiau laikytis duomenų saugumo atitikties gairių, kai sistemos nebėra atnaujinamos; 3) konfidencialių paties verslo ir jo klientų duomenų pasisavinimas priešiškai nusiteikusioms trečioms šalims tampa kur kas lengvesnis išnaudojant atsirandančias spragas. Būtent dėl šių priežasčių atsinaujinimas laiku yra itin svarbus.

Perėjimas prie Microsoft Azure paslaugos nėra vienintelis sprendimas, kuris gali padėti išvengti galimų sunkumų. Naudodamiesi prenumerata Microsoft klientai gali užsisakyti saugumo atnaujinimus papildomai trejiems metams per išplėstinio saugumo atnaujinimo (angl. Extended Security Update) programą. Tačiau tai turi du trūkumus: 1) atnaujinimai atliekami tik itin svarbiu ar kritiniu lygmeniu; 2) paslaugos pratęsimas kainuoja papildomai iki 75 proc. įprastų įsigijamų licencijų kainos. Taigi, iš sąnaudų pusės, tokia alternatyva nėra labai perspektyvi.

Duomenų perkėlimas į debesį pašalina nuolatinio saugumo užtikrinimo iš verslo pusės poreikį, tad sumažina ir išlaidas. Tačiau daugelis vartotojų nenori saugoti slaptos ir asmeninės informacijos už savo vidinio tinklo ribų. Naudojant debesijos paslaugas, padidėja įmonės IT ūkio priklausomybė nuo paslaugų teikėjo, o, didėjant kainoms, įmonėms gali netgi ilgainiui tekti sumokėti daugiau už paslaugas, nei už vienkartinį naujos programinės įrangos pirkimą.

Programinė įranga iš antrų rankų yra ekonomiškai efektyvi ir saugi alternatyva atsinaujinant. Saugumo užtikrinimui nėra būtina įsigyti naujausią versiją: Windows Server 2016 jau siūlo daugybę naujovių, pavyzdžiui, konteinerių integracijos technologiją, kuri yra itin patikima ją naudojant vidiniame tinkle.

dotlic.eu virtualiame sandėlyje turi 2012, 2014, 2016 ir 2017 metų MS SQL Server bei  2012, 2016 ir 2019 Windows Server programinės įrangos licencijas, kurias galite įsigyti kur kas mažesnėmis, nei gamintojo ar jo partnerio, kainomis.

 

SQL 2008 ir 2008 R2
palaikymo pabaiga
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec