Kiekvieno susitikimo su klientu metu girdime klausimą apie rizikas susijusias su naudotos programinės įrangos įsigijimu ir naudojimu savo IT infrastruktūroje. Šiuo straipsniu dar kartą norime pabrėžti, kad mes užtikriname, jog jokių bėdų dėl programinės įrangos autentiškumo, legalumo ar kitų veiksnių dėl to, kad programinė įranga yra naudota – nekyla. Svarbu aiškiai suvokti taisykles ir licencijavimo principus, kurie yra kritinė dalis mūsų versle.

Apžvelkime Microsoft programinės įrangos licencijų patekimo pas mus kelią, licencijų perdavimo taisykles, licencijų tipus ir jų aktyvacijos būdus.

Licencijų patekimas pas mus

Atsiradus tiekėjui, kuris nori susigrąžinti dalį pinigų išleistų programinei įrangai, mes atliekame ES direktyvoje aiškiai aprašytą licencijos perdavimo procesą, kuris nepalieka vietos interpretacijai šiais klausimais: programinės įrangos licencijos autentiškumo, legalumo ir teisėto savininko nustatymo.

1. Programinės įrangis turėtojo (savininko) prašome įsigijimo dokumento.

2. Jei tai Volume tipo licencija, kartu su tiekėju prisijungiame prie VLSC portalo ir ten peržiūrėję pateiktus licencijos raktus parsisiunčiame media kit ir licenciją pašaliname iš minėto portalo.

3. Iš tiekėjo gauname sąskaitą faktūrą išrašytą mums, kuri patvirtina, jog programinės įrangos savininkas nuo šiol yra UAB IT paslaugų centras.

4. Iš tiekėjo gauname raštą, jog jis įsipareigoja ateityje nebenaudoti perduotos programinės įrangos, ją pašalino iš savo kompiuterių ar kitos IT infrastruktūros, neturi pasilikęs kopijų, licencijos rakto neatskleis kitiems asmenims ir nuosavybės teisę perduoda naujam savininkui.

Atlikus šį procesą, atsiradus naujam pirkėjui, mes pirkimo/pardavimo procesą pakartojame ir nuosaybės teisę perduodame naujam savininkui – mūsų klientui. Licencijos raktą perduodame prieš mokėjimą ir palaukiame kol jis bus aktyvuotas, taip sumažindami riziką iki minimumo. ESTT savo sprendime yra nurodęs, kad teisės į licenciją perdavimo procesas yra baigiamas tik tada, kai yra pilnai atsiskaitoma už prekę.

Licencijų aktyvacija

Apžvelkime populiariausių licencijų aktyvacijos principus:

1. Microsoft office 2016

Šio produkto Volume licencijos aktyvacijos principas yra ganėtinai paprastas, pirkdami iš mūsų el. Paštu gaunate sąskaitą faktūrą ir licencijos perdavimo dokumentą kuriame yra nurodytas MAK licencijos raktas ir kiekis, kiek programinės įrangos vienetų su juo galite aktyvuoti. Šalia dokumentų pateiksime ir programinės įrangos instaliacinį failą kuris yra parsiųstas iš VLSC portalo. Instaliavę programinę įrangą įvesite MAK kodą ir galėsite pradėti naudotis Microsoft Office paketu.

2. Microsoft RDS User CAL 2016

Remote Desktop vartotojo licencija aktyvuojama serveryje. Mums reikės Serverio ID (7×5 skaičių ir raidžių kombinacija) kuriame aktyvuosite RDS CAL, tuomet nurodysite aktyvacijos būdą “activation via phone” ir iš mūsų gausite aktyvacijos kodą bei dokumentą kuriuo nurodome, jus nauju RDS CAL licencijos savininku.

 

3. Windows Server user CAL

Ši licencija Microsoft pateikiama ‘pasitikėjimo principu’. Tai yra teisė į galimybę vartotojui naudotis serveriu. Licencijos rakto šiai aktyvacijai nereikia. Microsoft audito metu jums užteks parodyti mūsų išrašytą sąskaitą faktūrą ir Licencijos perdavimo dokumentą.

 

Visi licencijų raktai yra vedami į mūsų Licencijų valdymo sistemą taip iki minimumo sumažinant klaidos galimybę. Kiekvienas licencijos raktas turi aiškiai įvardintą maksimalų vartotojų, branduolių ar kitokį matavimo vieneto skaičių, kurio negalime viršyti. Dirbame tik su verslo sektoriumi (b2b) ir visi mūsų klientai iki šiol sėkmingai naudoja programinę įrangą pirktą iš antrų rankų.

 

Pabaigai įkeliame Microsoft laišką partneriams dėl naudotos programinės įrangos, kuriame aiškiai įvardinamos naudotos programinės įrangos prekybos sąlygos ir patvirtinama, kad parduoti/pirkti naudotą programinę įrangą yra legalu: Microsoft_Reactive_SHS_Letter_to_EU_Customers-Partners_