Windows 7 palaikymo pabaiga: viskas, ką reikia žinoti.

 

LAIKAS JUDĖTI Į PRIEKĮ – OPERACINĖS SISTEMOS WINDOWS 7 PALAIKYMAS BAIGSIS JAU SAUSIO 14 D.

Iki šiol tiek IT departamentai, tiek privatūs asmenys itin mėgo Windows 7 operacinę sistemą dėl jos paprastumo bei patikimumo, tačiau buvusios saugios sistemos statusas greitai keisis – jau 2020 m. sausio 14 d. Microsoft nutrauks išplėstinį Windows 7 OS palaikymą.

„Kibernetinio saugumo“ įmonė Kaspersky atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad Windows 7 vis dar yra viena populiariausių OS tarp tiek privačių, tiek juridinių vartotojų. Anonimiškai rinkti rezultatai parodė, jog 38% privačių asmenų ir labai mažų įmonių vis dar naudoja Windows 7. Tuo tarpu netgi 47% SME bei korporacijų turi įrenginių, kuriuose pagrindinė OS yra Windows 7.

 

KODĖL ATNAUJINIMAS YRA REIKALINGAS?

2020 m. sausio mėnesį Microsoft sustabdys Windows 7 operacinių sistemų palaikymą. Tai nereiškia, jog kompiuteriai, kuriuose įdiegta minėta OS, nustos veikti, bet nebesitikėkite saugumo atnaujinimų, naujų pataisų ar techninės pagalbos.

Išvardinti pokyčiai gali atrodyti kaip nelabai svarbūs, tačiau nepalaikomos Windows versijos naudojimas gali kelti pavojų privačių asmenų bei įmonių sistemų saugumui. AV-Test.org 2018 m. užfiksavo 67.7 mil. naujų kenkėjiškų programų atmainų ir, tikėtina, skaičius tik augs. Nemaža dalis saugumo specialistų teigia, jog kenkėjiškų programų kūrėjai laukia po Windows 7 palaikymo nutraukimo atsirasiančių spragų tam, jog paleistų naujus savo kūrinius. Taip pat, kai kurioms įmonėms tolimesnis nepalaikomos operacinės sistemos naudojimas yra neįmanomas, nes atsiradusios ydos neatitiks pagrindinių saugumo ir atitikties standartų ar reikalavimų.

 

KĄ DARYTI, JEI NENORIU ATNAUJINTI WINDOWS 7 Į WINDOWS 10?

Yra keletas būdų kaip išsisukti iš situacijos toms kompanijoms, kurios atsisako atsinaujinti dėl ekonominių sumetimų ar technologinių preferencijų arba tiesiog praleis terminą dėl nepastabumo. Azure klientai gali naudotis Windows Virtual Desktop paslaugomis, kurios leis pratęsti išplėstinį palaikymą dar trejiems metams. Nors tai papildomai nekainuoja esamiems vartotojams, vargu, ar migracija į debesis dėl operacinės sistemos palaikymo gali būti ekonomiškai naudinga kitiems vartotojams.

Kitu atveju vartotojai gali mokėti už išplėstinius saugumo atnaujinimus. Atnaujinimų kaina labai aiškiai atspindi situaciją, jog toks sprendimas yra tik trumpalaikis ir skirtas tiems, kurie nespėjo susitvarkyti iki termino pabaigos. Remiantis Microsoft, „vartotojai, kurie turi aktyvų programinės įrangos palaikymą (SA) arba prenumeratas, gali įsigyti saugumo atnaujinimų pratęsimą už maždaug 75% tos kainos, kurią sumokėtų už pilną on-premises licenciją“. Oficialios kainos iki šiol nėra pristatomos, tačiau anot MS apžvalgininkės Mary Jo Foley, jos gali atrodyti maždaug taip: už Windows 7 Pro tęstinius atnaujinimus pirmus metus reikės mokėti apie 50 Eur, antrus metus – 100 Eur, trečius – 200 Eur. Nurodytos kainos – tik už vieną prietaisą.

Atsižvelgiant į skaičius aiškiai matosi, jog ekonomiškai minėti scenarijai nėra naudingi. Vienu iš atvejų būtina priklausyti Azure šeimai, kitu – turėti SA arba prenumeratą bei mokėti didžiules OPEX sumas. Svarbu pabrėžti, jog privatūs asmenys išplėstinio palaikymo įsigyti iš viso negalės.

Tad ką daryti verslui, kuris nėra įsipareigojęs Microsoft arba nenori dar vienų papildomų kasmetinių išlaidų?

Dotlic komanda gali Jums patarti, kokią Windows 10 versiją vertėtų įsigyti. Windows 10 Pro OS galime pasiūlyti bent 40% pigiau, nei kiti tiekėjai, tad susisiekite su mumis ir apsaugokite savo sistemas iš anksto.